Podporovatelé

/ Podporovatelé

Zdeněk Svěrák

režisér, scénárista a herec

No, já jsem i nejsem Žižkovák… Já tady nebydlím, ale chodím sem do práce. A proto mi na ní záleží a mám to tady moc rád. Já jsem v parlamentních volbách dal hlas Starostům a nezávislým. A nelituju toho, protože jejich poslanci se ve sněmovně chovají tak, jak jsem si představoval. Rovně a poctivě. Proto, kdybych měl hlasovací právo tady na Žižkově, bych i tady spolehnul na Starosty a nezávislé, kteří se zde spojili s Topkou, aby byli silnější. Tomáše Mikesku znám, protože to je bývalý starosta a Jiřího Ptáčka jsem poznal nedávno a je mi na něm nejsympatičtější, že je to skaut.

Daniela Kolářová

herečka

Žiju na Praze 3 čtrnáct let, líbí se mi tady a záleží mi na tom, aby se tady lidem žilo dobře. Můj syn Šimon Ornest tu kandiduje za TOPSTAN a věřím, že mu záleží na tom samém. Měla jsem šanci promluvit si s kandidátem na starostu zdejší koalice TOPSTAN a myslím, že je to dobrá volba.

Jan Farský

poslanec a člen STAN

Jirku Ptáčka jsem poznal asi před pěti lety, kdy mě začal bombardovat emaily o tom, že chce na radnici prosadit registr smluv. Nebyl ani v zastupitelstvu, ani v radě, tak mi to přišlo trochu jako ztracený čas. Ale překvapil. Poskytnul jsem mu směrnici, on jí upravil do formátu, který byl použitelný na Praze 3, a registr smluv na zdejší radnici dokázal prosadit. A právě tenhle jeho tah na branku je skvělým receptem na to, aby byl dobrým starostou.

Ivan Gabal

kandidát na senátora

Záleží mně na tom, aby se na Žižkově věci vyvíjely lepším směrem, ve větší dohodě a víc se toho udělalo. A z toho důvodu bych rád podpořil politiky, kteří jsou schopni spolupráce přes hranice své koalice, v tomto případě TOP 09 a Starosty a pana Ptáčka, který kandiduje na starostu Městské části Praha 3. A doufám, že on bude tím člověkem, který spolupráci podpoří, a proto ho podporuji já.

Kateřina Kunstýřová

dětská lékařka

Celý svůj život bydlím na Praze 3, někteří z vás mě možná znají z mé ordinace. Chodí ke mně i Jiří Ptáček se svými třemi dětmi a Šimon Ornest se svými dvěma dětmi. Oba znám jako slušné, zodpovědné, inteligentní lidi, mají moji plnou důvěru. Protože se mi líbí i program koalice TOP 09 a STAN, tak je budu určitě volit a moc bych si přála, aby i vy jste jim dali svůj hlas.

Pavel Trojan

prezident Svobodné republiky Žižkov a spoluzakladatel Žižkovského muzea

Obecní volby jsou o osobnostech napříč stranami. Mojí osobností pro letošní volby je Jirka Ptáček, můj spolužák z Jiřáku, se kterým se v posledním desetiletí scházíme, nadáváme a vymýšlíme, co by šlo udělat u nás na Trojce líp. Společně sdílíme zájem o žižkovskou historii, která vysvětluje zdejší genius loci mnohem lépe, než miliony vyhozené z okna za nesmyslné poradenské projekty spřátelených firem nebo předražené kulturní projekty vedoucí na konci do jednoho baráku. Jirka je dlouhodobě úspěšný manažer a k věcem přistupuje realisticky, diplomaticky a s rozmyslem. Ví, jaká je reálná cena projektů, a zná hodnotu vynaložených peněz. To je správný start. Když to vyhraje, tak mu to tady budu často připomínat a budu doufat, že ho to nesemele. Praha 3 by si konečně zasloužila za starostu slušného patriota bez škraloupů a s bohatými pracovními zkušenostmi.

9. 6. 2022

Michal Vronský: Žižkovské mezidvorky a půjčovna potřeb pro sousedské akce

V květnu se uskutečnil 11. ročník festivalu Žižkovské mezidvorky. Pro ty, kdo jej neznají: Jde o sousedskou akci, kdy se…

25. 5. 2022

Jiří Ptáček: Uprchlíkem se nikdo nestane dobrovolně

V uplynulých týdnech jsem se opakovaně stal součástí debaty o pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Na sociálních sítích…