Podporovatelé

/ Podporovatelé

Zdeněk Svěrák

režisér, scénárista a herec

No, já jsem i nejsem Žižkovák… Já tady nebydlím, ale chodím sem do práce. A proto mi na ní záleží a mám to tady moc rád. Já jsem v parlamentních volbách dal hlas Starostům a nezávislým. A nelituju toho, protože jejich poslanci se ve sněmovně chovají tak, jak jsem si představoval. Rovně a poctivě. Proto, kdybych měl hlasovací právo tady na Žižkově, bych i tady spolehnul na Starosty a nezávislé, kteří se zde spojili s Topkou, aby byli silnější. Tomáše Mikesku znám, protože to je bývalý starosta a Jiřího Ptáčka jsem poznal nedávno a je mi na něm nejsympatičtější, že je to skaut.

Daniela Kolářová

herečka

Žiju na Praze 3 čtrnáct let, líbí se mi tady a záleží mi na tom, aby se tady lidem žilo dobře. Můj syn Šimon Ornest tu kandiduje za Starosty a věřím, že mu záleží na tom samém. Měla jsem šanci promluvit si s kandidátem zdejší koalice TOPSTAN a myslím, že je to dobrá volba.

Jan Farský

poslanec a člen STAN

Jirku Ptáčka jsem poznal asi před pěti lety, kdy mě začal bombardovat emaily o tom, že chce na radnici prosadit registr smluv. Nebyl ani v zastupitelstvu, ani v radě, tak mi to přišlo trochu jako ztracený čas. Ale překvapil. Poskytnul jsem mu směrnici, on jí upravil do formátu, který byl použitelný na Praze 3, a registr smluv na zdejší radnici dokázal prosadit. A právě tenhle jeho tah na branku je skvělým receptem na to, aby byl dobrým starostou.

Dominik Feri

poslanec a člen TOP 09

Jirkovi se podařilo zapřáhnout v koalici několik koní dohromady. To je neuvěřitelný počin a může pomoci tomu, aby se tady v Praze 3 lépe žilo. Jirko, přeji Ti hodně štěstí, abyste v těch volbách uspěli.

Ivan Gabal

kandidát na senátora

Záleží mně na tom, aby se na Žižkově věci vyvíjely lepším směrem, ve větší dohodě a víc se toho udělalo. A z toho důvodu bych rád podpořil politiky, kteří jsou schopni spolupráce přes hranice své koalice, v tomto případě TOP 09 a Starosty a pana Ptáčka, který kandiduje na starostu Městské části Praha 3. A doufám, že on bude tím člověkem, který spolupráci podpoří, a proto ho podporuji já.

Kateřina Kunstýřová

dětská lékařka

Celý svůj život bydlím na Praze 3, někteří z vás mě možná znají z mé ordinace. Chodí ke mně i Jiří Ptáček se svými třemi dětmi a Šimon Ornest se svými dvěma dětmi. Oba znám jako slušné, zodpovědné, inteligentní lidi, mají moji plnou důvěru. Protože se mi líbí i program koalice TOP 09 a STAN, tak je budu určitě volit a moc bych si přála, aby i vy jste jim dali svůj hlas.

Dan Bárta

zpěvák, muzikant

Já ho znám, Šimona Ornesta. Nahrál jsem pod jeho taktovkou daleko víc benefičních minut než s kýmkoliv jiným, z čehož mimo jiné plyne, že mu na lidech záleží a že je umí přesvědčit :-).

Jiří Drahoš

vědec, vysokoškolský pedagog a kandidát na senátora

Šimona Ornesta jsem měl možnost poznat nejen jako člověka, který se obětavě věnuje práci s lidmi s tělesným postižením, vím také, že je i výborný organizátor s řadou manažerských zkušeností. A to nejen pokud jde o vedení skupiny The Tap Tap. Sám zpívám ve sboru, který už čtvrtstoletí pravidelně zkouší na Žižkově, a i proto bych na radnici Prahy 3 rád viděl člověka Šimonova formátu. Šimon kandiduje do zastupitelstva Prahy 3 a já věřím, že zde odvede kus dobré práce.

Pavel Trojan

prezident Svobodné republiky Žižkov a spoluzakladatel Žižkovského muzea

Obecní volby jsou o osobnostech napříč stranami. Mojí osobností pro letošní volby je Jirka Ptáček, můj spolužák z Jiřáku, se kterým se v posledním desetiletí scházíme, nadáváme a vymýšlíme, co by šlo udělat u nás na Trojce líp. Společně sdílíme zájem o žižkovskou historii, která vysvětluje zdejší genius loci mnohem lépe, než miliony vyhozené z okna za nesmyslné poradenské projekty spřátelených firem nebo předražené kulturní projekty vedoucí na konci do jednoho baráku. Jirka je dlouhodobě úspěšný manažer a k věcem přistupuje realisticky, diplomaticky a s rozmyslem. Ví, jaká je reálná cena projektů, a zná hodnotu vynaložených peněz. To je správný start. Když to vyhraje, tak mu to tady budu často připomínat a budu doufat, že ho to nesemele. Praha 3 by si konečně zasloužila za starostu slušného patriota bez škraloupů a s bohatými pracovními zkušenostmi.

 

17. 9. 2020

Zastupitelský klub TOPSTAN na Praze 3 zažil střídání stráží.

Ondřeje Horázného (TOP 09) v roli zastupitele vystřídal matador místní politiky Josef Heller (TOP 09). Ondřej je žižkovský pa3ot,…

17. 8. 2020

Nové stromy v ulicích Prahy 3

Vysadit v Praze strom není vůbec snadné, protože pod povrchem vedou často trubky a kabely. Přitom v letních vedrech a při hrozbě…