Program TOP 09 + STAN s podporou Žižkov (nejen) sobě

/ Program TOP 09 + STAN s podporou Žižkov (nejen) sobě

 

 

Jsme pa3oti. Tohle je naše vize.


„Můj pradědeček, Josef Ptáček, provozoval na Žižkově za První republiky tři hospody. Mám kořeny v lokále U Ptáčků, jsem lokální patriot. V Praze 3 dřímá velký potenciál. Proto jsme s TOP 09, STAN a spolkem Žižkov (nejen) sobě spojili síly a navrhli těchto deset programových bodů. Ke každému z nich máme jasný plán. Je čas vytřít zrak skeptikům.“
Jiří Ptáček, pa3ot a starosta

1. Chodníky, po kterých se dá chodit. Nebudeme spoléhat pouze na magistrát, ale o drobné opravy se postaráme sami.

Menší opravy začne Praha 3 do roku 2019 realizovat vlastními silami. V rámci úspěšné služby ČistáTrojka.cz nebudeme čekat na zásah Technické správy komunikací, ale naše vlastní četa drobné opravy obratem realizuje. Funguje to jinde, může to fungovat i u nás.

 

2.Radnice radostnější. Konec žabomyším válkám na radnici. Musíme společně usilovat o lepší život v naší čtvrti.

Chceme ukončit napjatou atmosféru z minulých let a udělat z radnice otevřený úřad. Budeme prosazovat řešení s podporou napříč politickým spektrem, která budou přesahovat jedno volební období.

 

3.Hospodařit jak se patří. Naším cílem je radnice s péčí řádného hospodáře. Začneme efektivním využitím obecních bytů a nebytových prostor.

300 volných městských bytů nesmí ležet ladem jako dnes. Budeme podporovat mladé rodiny a seniory, ale také učitele či městské policisty.

 

4. Ulice a parky bez psích šišek. Vyčistíme ulice v Praze 3. Víme, jak efektivně bojovat s nepořádnými majiteli psů a jak motivovat ty pořádné.

Do roku 2020 razantně zvýšíme počty úklidových čet v nejproblematičtějších oblastech a prosadíme, aby prioritou městské policie byla kontrola těch, kteří Trojku znečišťují. Znásobíme počet stojanů s pytlíky na psí exkrementy a frekvenci jejich doplňování. 

 

5. Školu dělá učitel. Máme plán, jak si ve školách na Žižkově udržet ty nejlepší učitele.

Budeme investovat víc do lidí, protože dobrou školu dělá dobrý učitel. A ten zůstane tam, kde si jeho práce váží nejen slovy. Každá škola na Trojce musí v dětech podporovat chuť objevovat a učit se.

 

6.Na Praze 3 nebude doprava na levačku. Všechny cesty vedou přes Trojku a proto potřebujeme obchvat, stanice metra D na Žižkově a razantně posílit hromadnou dopravu.
S kolegy na Magistrátu prosadíme zájmy Prahy 3 tam, kde se skutečně rozhoduje o městské infrastruktuře.

 

7. Trojka kvete díky lidem, kteří k ní mají vztah. Radnice proto bude podporovat lokální aktivity a místní podnikatele.

Pro místní podnikatele minimalizujeme administrativní zátěž a budeme jim pomáhat při rozjezdu podnikání. Městská část bude partnersky spolupracovat s lokálními podnikateli.

 

8. Privatizace bez průtahů. Střecha nad hlavou je základ. Konečně dokončíme privatizaci bytů.

Ani třicet let po revoluci se nepodařilo dotáhnout privatizaci do zdárného konce. Dořešení této otázky je jednou z našich priorit.

 

9.Parukářka je naše rodinné stříbro. Park v centru čtvrti s výhledem na město nemá žádná jiná městská část.

Ochráníme zelené plochy od další zástavby a budeme zvyšovat množství zeleně a vodních prvků v ulicích

 

10. Kulturní a Živá Trojka. Žižkov je místem společenských aktivit a setkávání ve veřejném prostoru.

Budeme podporovat lokální kulturní aktivity. Budova Nákladového nádraží Žižkov nabízí unikátní příležitost pro vznik kulturního centra celopražského významu.


 

19. 11. 2021

Michal Vronský: Kam chodí děti, když jsou samy venku?

Každé dítě starší 10 let chce dříve či později chodit po škole s kamarády ven. Sami jsme takhle vyrostli a rádi na to…

12. 10. 2021

Výsledky TOP 09 Praha 3 ve sněmovních volbách

Sněmovní volby máme za námi a nám nezbývá než poděkovat vám občanům, jelikož vítězství koalice SPOLU i odchod komunistů z…