Jiří Ptáček, 42 let

/ Kandidáti pro komunální volby 2022 / Jiří Ptáček, 42 let

Jiří Ptáček, 42 let

Starosta Prahy 3

Narodil jsem se v roce 1979 v Praze a prakticky celý život bydlím na rozhraní Žižkova a Vinohrad. Už v průběhu studia na střední průmyslové škole jsem začal podnikat v oblasti informačních technologií. Založil jsem společnost zabývající se vývojem software a dodnes v této firmě působím.

Do TOP 09 jsem vstoupil krátce po jejím vzniku. Od počátku jsem se zaměřil na komunální politiku Prahy 3. V roce 2018 jsem byl ve volbách do Zastupitelstva městské části Praha 3 zvolen zastupitelem a na ustavujícím zasedání jsem byl následně zvolen i starostou.

Ve své funkci se nejvíce angažuji v oblasti životního prostředí, bezpečnosti a přípravy investičních projektů města. V době mého působení byla naše radnice opakovaně vyhodnocena organizací Hlídač státu jako radnice s nejmenším indexem korupčních rizik v celé České republice.

Společně s manželkou vychováváme naši dceru a dva syny. I v dospělosti se hlásím ke skautské organizaci. Od roku 2019 jsem členem Správní rady Vysoké školy ekonomické v Praze.

15. 9. 2022

Pojeďte s námi autobusem již v sobotu 17.9.

Milí sousedé, jsou tu opět bezplatné jízdy naším dvoupatrovým busem  . Už tuhle sobotu 17. 9. od 15:00 a…

8. 9. 2022

Jiří Ptáček: Kdo předložil kolik tisků na radu?

Novináři občas počítají, jak jsou členové vlády či poslanecké kluby aktivní. Kdo a kolik prosadil věcí. Hlavně před volbami řeší,…