Pavel Dobeš, 40 let

/ Kandidáti pro komunální volby 2022 / Pavel Dobeš, 40 let

Pavel Dobeš, 40 let

Místostarosta Prahy 3

Jmenuji se Pavel Dobeš, je mi 40 let a jsem předsedou oblastní organizace STAN na Praze 3. Zde také v barvách našeho hnutí působím jako místostarosta a radní pro finance a územní rozvoj.
Většina mého života je spojena právě s třetí městskou částí, proto pro mě bylo přirozené, že když jsem v roce 2016 začal být aktivní v hnutí Starostové a nezávislí, stalo se tak to bylo právě “na Trojce”. V roce 2018 jsem byl zvolen zastupitelem Prahy 3.
Hlavními tématy, kterým se ve svém politickém životě zabývám, jsou právě finance, rozpočty, územní rozvoj, ale také doprava. K té mám ostatně jako bývalý ministr dopravy velmi blízko.
V profesním životě mimo politiku jsem se několik let věnoval mé další velké vášni, kterou je kosmonautika. Byl jsem jednatelem společností, které se zabývaly konstrukcemi raketových, respektive družicových systémů pro Evropskou vesmírnou agenturu (Ariane 6, mise HERA).
Poslední více než rok je mým největším politickým tématem, kterému se jako místostarosta Prahy 3 věnuji, revitalizace Nákladového nádraží Žižkov. 

15. 9. 2022

Pojeďte s námi autobusem již v sobotu 17.9.

Milí sousedé, jsou tu opět bezplatné jízdy naším dvoupatrovým busem  . Už tuhle sobotu 17. 9. od 15:00 a…

8. 9. 2022

Jiří Ptáček: Kdo předložil kolik tisků na radu?

Novináři občas počítají, jak jsou členové vlády či poslanecké kluby aktivní. Kdo a kolik prosadil věcí. Hlavně před volbami řeší,…