Dokud budeme po strážnících chtít nesmysly, nemá smysl zaměstnávat další

/ Aktuálně / Dokud budeme po strážnících chtít nesmysly, nemá smysl zaměstnávat další

Dokud budeme po strážnících chtít nesmysly, nemá smysl zaměstnávat další

Až Vám někdo bude tvrdit, že k zajištění bezpečnosti je třeba navýšit počty strážníků, zamyslete se prosím nad následujícím. V roce 2017 řešili strážních v ulicích Prahy 3 celkem 47 799 přestupků. Z tohoto počtu se v 90% jednalo o tzv. "přestupky v dopravě", což bylo většinou neoprávněné stání v zóně placeného stání.

V letošním roce svitla naděje, že se strážníci budou moci věnovat jiným věcem. Přechodem na nový systém zón placeného stání je možné vykonávat dohled automatizovaně. Možná jste si všimli několika malých Yarisů, které jsou na střeše osazeny kamerovým systémem a projíždí celou Prahu. Takové auto (provozované firmou) každý den zcela automatizovaně zkontroluje tisíce zaparkovaných vozidel. Logicky tak ušetří práci desítkám strážníků, kteří by jinak museli chodit po ulici a SPZ ručně kontrolovat v systému.

A v tom je právě problém. Kdo si myslel, že se teď strážníci zaměří na veřejný pořádek, dodržování nočního klidu a drobné krádeže, spletl se. Strážníci Prahy 3 nafasovali nové tablety a zcela neefektivním způsobem se snaží konkurovat zmíněnému elektronickému systému. Je to absurdní. Nezměnilo se vůbec nic!

Tedy kámen úrazu není v počtu strážníků, ale v tom, jaké dostanou priority. Dokud je bude město nutit dělat zbytečné věci, nemá smysl zaměstnávat další. A proto máme změnu priorit městské policie v našem programu.

A na závěr jednu osobní poznámku. Nebuďte prosím na strážníky kyselí. Ti, které potkáváte v ulicích, za tohle nemohou. Samotné je to často štve a raději by se věnovali smysluplným věcem. Jak se říká, ryba smrdí od hlavy.
 


Publikováno: 24. 9. 2018 Sekce: Názory, Aktuálně

15. 9. 2022

Pojeďte s námi autobusem již v sobotu 17.9.

Milí sousedé, jsou tu opět bezplatné jízdy naším dvoupatrovým busem  . Už tuhle sobotu 17. 9. od 15:00 a…

8. 9. 2022

Jiří Ptáček: Kdo předložil kolik tisků na radu?

Novináři občas počítají, jak jsou členové vlády či poslanecké kluby aktivní. Kdo a kolik prosadil věcí. Hlavně před volbami řeší,…