Jiří Ptáček: Pořídili jsme hrobku, v říjnu jsme pohřbívali potřetí

/ Aktuálně / Jiří Ptáček: Pořídili jsme hrobku, v říjnu jsme pohřbívali potřetí

Jiří Ptáček: Pořídili jsme hrobku, v říjnu jsme pohřbívali potřetí

U každého, kdo v Praze 3 zemře a nemá ve svém okolí někoho blízkého, který by se postaral o jeho důstojný pohřeb, přijímá tuto úlohu poslední služby městská část. A zdaleka nejde jen o lidi bez domova. Opuštěných lidí je mezi námi víc, než si někdy dokážeme připustit. A právě proto jsme loni pořídili obecní hrobku. Ta byla rekonstruována a osazena nápisem Občané Prahy 3. Je nedaleko hlavní brány na Olšanských hřbitovech. Změnili jsme tak letitou praxi, kdy byl popel zemřelých mísen se zemí a bez obřadu umisťován do hrobky pohřební firmy.

Teď v říjnu jsme pohřbívali potřetí a uložili jsme tam pět uren. Nejmladší zemřelé bylo 70 let a nejstaršímu bylo 81. Obřady jsou přístupné veřejnosti. Na hrobce je umístěný QR kód s adresou webové stránky, kde jsou uvedena jména všech, kteří zde nalezli místo posledního odpočinku. Celkem jich je 26.

Děkuji všem, kteří si tentokrát našli čas a dorazili. Termín dalšího pohřbu opět zveřejníme v Radničních novinách, na webu a na sociálních sítích Prahy 3.


Publikováno: 5. 11. 2023 Sekce: Aktuálně

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…