Jiří Ptáček: Skatepark bude

/ Aktuálně / Jiří Ptáček: Skatepark bude

Jiří Ptáček: Skatepark bude

Když se řekne hřiště pro děti, každý si vybaví pískoviště, skluzavky či prolézačky. Jenže kdo má doma dospívající potomky, dobře ví, že s tímto si celé dětství nevystačí. Praha 3 v minulosti učinila několik pokusů mít vlastní skatepark. Nicméně plán se nikdy nedotáhl do konce, takže naše děti nejčastěji jezdí do skateparku na Štvanici či na Gutovku. Přitom zdaleka nejde jen o ty, kteří jezdí na skateboardu, ale i o rozrůstající se skupinu fandů freestylových koloběžek. Projekt jsme začali připravovat před necelými dvěma lety.

 Nadchl nás prostor pod železničním mostem v Trocnovské ulici u vstupu na Vítkov. Pro takové využití je to ideální místo, jelikož by skatepark byl zastřešený i zastíněný a sportovci by zde nikoho nerušili. Přiléhající železniční trať vytváří pro takový projekt skvělou atmosféru. Ale po počáteční naději, že se pozemek podaří od Českých drah získat, a po prvních skicách budoucího skateparku jsme narazili. Národní vlakový dopravce upřednostnil využití místa jako parkoviště pro své zaměstnance, kteří chtějí do centra Prahy dojíždět autem. Pozornost jsme tedy soustředili na Pražačku. Mezi stávajícím kempem, cyklostezkou a kurty je prostor, kde nakonec skatepark bude. Máme projekt i finance, na podzim by se mělo začít stavět a před příští sezónou ho bude možné předat k užívání. Výhledově bychom měli získat další prostor u železniční trati podél Příběnické ulice. To sice nebude hned, protože nabytí pozemku závisí na Správě železnic, ale i tady uvažujeme podobným způsobem. Na Praze 3 je hodně příležitostí vytvářet zajímavá a užitečná místa. Držte nám palce.


Publikováno: 21. 7. 2022 Sekce: Aktuálně

15. 9. 2022

Pojeďte s námi autobusem již v sobotu 17.9.

Milí sousedé, jsou tu opět bezplatné jízdy naším dvoupatrovým busem  . Už tuhle sobotu 17. 9. od 15:00 a…

8. 9. 2022

Jiří Ptáček: Kdo předložil kolik tisků na radu?

Novináři občas počítají, jak jsou členové vlády či poslanecké kluby aktivní. Kdo a kolik prosadil věcí. Hlavně před volbami řeší,…