Konec výherních automatů na Praze 3

/ Aktuálně / Kauzy / Konec výherních automatů na Praze 3

Konec výherních automatů na Praze 3

Se začátkem roku skončila licence všem výherním automatům v Praze, tedy i na Praze 3. U nás se to týká celkem čtyř kasin (Husitská 66, Prokopova 17, Hartigova 112 a Hartigova 214). Omezení se týká konkrétních hracích přístrojů a nikoliv provozoven. Ty mohou fungovat dál, jen v nich nebude možné provozovat automaty, ale pouze tzv. živou hru (ruletu nebo bingo). Tento druh hazardu patří k málo oblíbeným a žádnému z kasin by se dlouhodobě nemělo vyplatit držet provoz bez výnosných automatů.


Legislativně je ale celá problematika hazardních her ještě otevřená, protože hlavní město dostalo od ÚOHS několik pokut za to, jakým způsobem reguluje hazard na území Prahy. Hlavní město proto chystá novou vyhlášku, avšak dosud není jasné, zda i nadále nebude povolovat tzv. technickou hru (automaty), anebo ji za určitých podmínek povolí. Je proto možné, že některé z „našich“ čtyř kasin bude držet nájemní smlouvu s nadějí, že technická hra bude novou vyhláškou umožněna.

Je třeba dodat, že žádný ze čtyř dotčených prostorů nepatří radnici Prahy 3, a proto nemůžeme ovlivnit, kdo si uvolněné obchody nově pronajme. Není přitom jedno, pokud na daném místě funguje herna, cukrárna nebo večerka. Provozovna, která na adrese vznikne, přivede určitý typ zákazníků, interakcí a tím ovlivní i celkový charakter místa. Budoucnost automatů v Praze bude jedním z témat roku 2024.

Pro tuto chvíli automaty na Praze 3 skončily, což je stav, který jako vedení Prahy 3 podporujeme.
 


Publikováno: 3. 1. 2024 Sekce: Kauzy, Aktuálně

Fotoalbum

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…