Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

/ Aktuálně / Naši lidé / Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve vnitrobloku Vinohradská 114, 116), které byly desítky let nevyužívané, se brzy opět otevřou veřejnosti. Tyto podzemní garáže, postavené v 80. letech minulého století, sloužily občanům po mnoho let, ale posledních 15 let jsou uzavřené a postupně chátraly. Důvodů bylo hned několik, ale především šlo o nevyhovující stav. Garáže byly v havarijním stavu a velikost parkovacích míst z 80. let již nevyhovovala současným požadavkům.


Garáže zůstávaly mimo zájem, ale my jsme se rozhodli s tím něco dělat a letos se projekt konečně dostává do finiše. Stavět se začalo v roce 2022, nyní jsou stavební práce v plném proudu a do konce roku by měla městská část mít k pronajmutí 80 parkovacích míst. Nová místa rozhodně vylepší možnosti parkování v oblasti, přitom nemusí ustoupit žádný strom ani občany využívaná plocha. Nejde tak jen o rekonstrukci nevyužívaného objektu, ale také o praktické řešení současného problému nedostatku parkovacích míst.

Je důležité zmínit, že v projektu je rovněž zahrnuto mnoho moderních a udržitelných prvků. Zelená střecha garáží a retenční nádrž na zachytávání dešťové vody budou znamenat o trošku více zeleně v naší městské části a rovněž využití vody, která by jinak ihned odtekla. Věřím, že tato investice přinese pozitivní změny a zlepší život v naší městské části.


Publikováno: 19. 4. 2024 Sekce: Názory, Naši lidé, Aktuálně

Fotoalbum

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…

4. 3. 2024

Robert Pecka: Nové stromy na Vackově

Vackov je lokalita, která se nachází ve východní části Žižkova mezi Jarovem a Malešicemi. Místo, které zástavbou připomíná…