Kanditáti TOP 09 Praha 3 do Poslanecké sněmovny

/ Aktuálně / Naši lidé / Kanditáti TOP 09 Praha 3 do Poslanecké sněmovny

Kanditáti TOP 09 Praha 3 do Poslanecké sněmovny

Letošní volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží, proběhnou již 8. a 9. října. TOP 09 se bude o hlasy voličů ucházet v rámci koalice SPOLU (TOP 09, KDU-ČSL, ODS). Právě na kandidátce koalice SPOLU tak naleznete naše zástupce. O vaše hlasy se z členů TOP 09 Praha 3 budou ucházet na 11. místě Martin Dlouhý a na 29. místě Robert Pecka. Budeme rádi, pokud podporu našich kandidátů zvážíte, a proto bychom je vám chtěli níže představit:


Prof. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc., bydlí na Žižkově a přednáší na Vysoké škole ekonomické. V roce 2009 se stal členem TOP 09 a zakládal organizaci Praha 3. Předtím nebyl členem žádné strany. Zastupitelem hlavního města Prahy za TOP 09 byl zvolen již třikrát, v letech 2010, 2014 a 2018. V letech 2013–2014 vykonával na hlavním městě funkci radního pro zdravotnictví, sociální politiku a bydlení. V roce 2014 byl zvolen do zastupitelstva městské části Praha 3. Je členem výkonného výboru TOP 09.

Působí ve správní radě neziskové organizace Prev-centrum, která se zabývá prevencí rizikového chování u dětí a poskytováním pomoci osobám ohroženým závislostmi. Je předsedou Společnosti sociálního lékařství a řízení péče o zdraví ČLS JEP, členem Evropské asociace veřejného zdraví, České ekonomické společnosti, České společnosti pro operační výzkum.

V Poslanecké sněmovně se chce věnovat veřejným financím, vědě a vzdělávání, zdravotní politice. Rád by se podílel na zjednodušení českého právního řádu a postupně zrušil zbytečné právní předpisy.

JUDr. Robert Pecka se narodil v roce 1991 v Praze. Od roku 2018 je zastupitelem na MČ Praha 3, kde působí jako předseda kulturní komise a ve výboru pro dotační politiky. Zároveň je členem výboru pro legislativu, veřejnou správu a transparentnost ZHMP. Je předseda TOP tým Praha a 1. místopředseda TOP tým z.s.

Je vystudovaný právník. Předvídatelnost práva je podle něj jedním ze základních prvků principu právní jistoty, bez jehož respektovaní si nelze demokratický právní stát představit. V Poslanecké sněmovně by se proto chtěl věnovat především právnímu řádu jako celku a jeho předvídatelnosti.

V roce 2015 zorganizoval akci Vítání amerických spojenců, která je považována za jednu z největších akcí, která se v ČR uskutečnila.


Publikováno: 3. 9. 2021 Sekce: Aktuálně, Naši lidé

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…