Kanditáti TOP 09 Praha 3 do Poslanecké sněmovny

/ Aktuálně / Naši lidé / Kanditáti TOP 09 Praha 3 do Poslanecké sněmovny

Kanditáti TOP 09 Praha 3 do Poslanecké sněmovny

Letošní volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží, proběhnou již 8. a 9. října. TOP 09 se bude o hlasy voličů ucházet v rámci koalice SPOLU (TOP 09, KDU-ČSL, ODS). Právě na kandidátce koalice SPOLU tak naleznete naše zástupce. O vaše hlasy se z členů TOP 09 Praha 3 budou ucházet na 11. místě Martin Dlouhý a na 29. místě Robert Pecka. Budeme rádi, pokud podporu našich kandidátů zvážíte, a proto bychom je vám chtěli níže představit:


Prof. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc., bydlí na Žižkově a přednáší na Vysoké škole ekonomické. V roce 2009 se stal členem TOP 09 a zakládal organizaci Praha 3. Předtím nebyl členem žádné strany. Zastupitelem hlavního města Prahy za TOP 09 byl zvolen již třikrát, v letech 2010, 2014 a 2018. V letech 2013–2014 vykonával na hlavním městě funkci radního pro zdravotnictví, sociální politiku a bydlení. V roce 2014 byl zvolen do zastupitelstva městské části Praha 3. Je členem výkonného výboru TOP 09.

Působí ve správní radě neziskové organizace Prev-centrum, která se zabývá prevencí rizikového chování u dětí a poskytováním pomoci osobám ohroženým závislostmi. Je předsedou Společnosti sociálního lékařství a řízení péče o zdraví ČLS JEP, členem Evropské asociace veřejného zdraví, České ekonomické společnosti, České společnosti pro operační výzkum.

V Poslanecké sněmovně se chce věnovat veřejným financím, vědě a vzdělávání, zdravotní politice. Rád by se podílel na zjednodušení českého právního řádu a postupně zrušil zbytečné právní předpisy.

JUDr. Robert Pecka se narodil v roce 1991 v Praze. Od roku 2018 je zastupitelem na MČ Praha 3, kde působí jako předseda kulturní komise a ve výboru pro dotační politiky. Zároveň je členem výboru pro legislativu, veřejnou správu a transparentnost ZHMP. Je předseda TOP tým Praha a 1. místopředseda TOP tým z.s.

Je vystudovaný právník. Předvídatelnost práva je podle něj jedním ze základních prvků principu právní jistoty, bez jehož respektovaní si nelze demokratický právní stát představit. V Poslanecké sněmovně by se proto chtěl věnovat především právnímu řádu jako celku a jeho předvídatelnosti.

V roce 2015 zorganizoval akci Vítání amerických spojenců, která je považována za jednu z největších akcí, která se v ČR uskutečnila.


Publikováno: 3. 9. 2021 Sekce: Aktuálně, Naši lidé

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…