Poznejte nás: Nový zastupitel Josef Heller

/ Aktuálně / Naši lidé / Poznejte nás: Nový zastupitel Josef Heller

Zdroj: praha3.cz

Po odstoupení Ondřeje Horázného reprezentuje TOP 09 v zastupitelstvu Prahy 3 nově Josef Heller, i když znalci místní politické scény vědí, že Josef Heller rozhodně není v zastupitelstvu nováčkem.  O jeho předchozím angažmá, co bych chtěl na Praze 3 změnit či jak zvládá funkci ředitele hospice si můžete přečíst v našem krátkém představení. 


Po odstoupení Ondřeje Horázného jste se stal novým zastupitelem, to však není poprvé, kdy na Žižkově politicky působíte, jak probíhalo vaše předchozí angažmá na radnici?

Na Žižkově se politicky angažuji od roku 1992. Nejprve za původní ODA, po jejím ukončení krátká přestávka, potom TOP 09. Pobyl jsem si jak v koalici, tak v opozici. Od roku 2010 jsem se po zvolení do zastupitelstva stal místostarostou a tuto funkci jsem zastával do roku 2014. Následně jsem kandidoval opět za TOP 09, ale na prakticky nevolitelném místě, protože jsem znovu uváděl do chodu Hospic Malovická. V roce 2016 jsem se po volbách díky počtu hlasů stal prvním náhradníkem do zastupitelstva za TOPSTAN.

Proč jste se rozhodl opět působit ve funkci zastupitele, chtělo se vám po přestávce zpět do politiky?

Krátká přestávka mimo aktivní politiku mi umožnila uvést do pravidelného chodu Hospic Malovická, ale v té době jsem působil v komisích zastupitelstva, takže v kontaktu s komunální politikou jsem byl stále a když už se začnete věnovat politice aktivně, tak se z toho těžko odchází. Když už jsem dostal nabídku, rád jsem jí přijal a nestěžuji si.

V současné době působíte také jako ředitel hospice, jak to v současné situaci zvládáte, nebojíte se, že nebudete obě práce najednou zvládat? 

V současné době covidové pracuji stále jako ředitel Hospice Malovická na Praze 4. Není to jednoduché, měli jsme i vyhlášenou karanténu – 5 pracovníků onemocnělo na Covid 19, ale zatím situaci zvládáme.  Nemám problém obě pracovní činnosti zvládat, není to v mém životě poprvé. V minulosti jsem měl období, kdy jsem po dobu 2 let pracoval jako ředitel 2 nemocnic a to je podstatně větší zatížení než zastupitel a ředitel hospice.

Na závěr bych se zeptal co máte na Praze 3 rád a co byste chtěl změnit?

Ač nejsem rodilý Žižkovák, na Žižkově žiji již potřetí. Poprvé jako dítě školou povinné, podruhé jako student, ale to jsem žil 2 roky v Komárně a po návratu do Prahy opět Žižkov. Takže většinu života trávím na Žižkově. Co mám na Žižkově rád je jednoduchá otázka – celý Žižkov. V pražské aglomeraci si tato čtvrť udržuje určité renomé – jak kulturní, tak sportovní a společenské. Je to zkrátka Republika Žižkov nebo pro znalce p. Rady a Žáka Spojené státy Žižkovské se svým podsvětím a Lojzou Kápo. A na Žižkově bych měnil pouze to, aby byly kopce vyrovnány do roviny, ale pak už by to asi nebyl Žižkov.


Publikováno: 4. 12. 2020 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…