Rosteme - představujeme naše nové členy - Max Špachta

/ Aktuálně / Naši lidé / Rosteme - představujeme naše nové členy - Max Špachta

Rosteme - představujeme naše nové členy - Max Špachta

Můj vztah k Praze 3 dokonale vystihuje heslo, které jsme používali během komunálních voleb a to: Žižkovský patriot. Za něj se rozhodně považuji. Na Žižkově jsem se narodil a žiju zde celý život. Pokud mi někdo řekne, že jsem Pražák, tak rezolutně odvětím, že jsem Žižkovák. Jsem samozřejmě taky velký fanoušek Viktorky. Na Praze 3 mám rád, že není jako většina čtvrtí v Praze, není to jen území ohraničené imaginární čarou. Má své kouzlo, je prostě svá. Moc rád žiji právě tady.


Protože mě politika dlouho zajímala, byl jsem rozhodnutý vstoupit do nějaké strany. Ale, nebylo mi osmnáct, a tak jsem s odesláním přihlášky musel chvíli počkat. Během té doby vývoj na české politické scéně potvrdil mé rozhodnutí. Proč jsem si tedy vybral právě TOP 09? Pro mne to byla jasná volba. Jsou mi blízké hodnoty jako odpovědnost, morálka, evropanství, lidská práva a mnohé další, jež TOP 09 prosazuje. Zároveň jsem nadšený z lidí, kteří tuto stranu reprezentují, protože se mohu spolehnout, že o těchto hodnotách nejen mluví, ale skutečně je prosazují. A zatím se mi potvrzuje, že jsem udělal správnou volbu.

Max Špachta Markéta Pekarová Adamová Jiří Ptáček Letná 16.11.2019

Záleží mi na tom, aby nebyli pro naše vrcholné ústavní činitele lež a urážky normou, aby nebyla solidarita či humanismus sprosté slovo. Chci, abychom se z téhle země nesnažili jen získat, ale abychom ji předali tak jak jsme ji našli nebo ideálně v lepším stavu dalším generacím. V TOPce pomáhám během kampaní. Teď v období mezi volbami, se snažím pomáhat s organizací různých akcí, ale třeba i webem. Jsem také aktivní v rámci mládežnické organizace TOP tým, kde jsem mohl v rámci YEPP (Mládež Evropské lidové strany) nasbírat i velmi cenné zkušenosti s mezinárodní politikou. Vzhledem k mému věku bych se neodvážil tvrdit, že mám nějakou velkou odbornost, ale zajímá mě oblast mezinárodní politiky a bezpečnosti. Nedávno jsem např. absolvoval bezpečnostní akademii pro mladé politiky. V dnešní turbulentní době se podle mě rozhodně vyplatí mít přehled o tom, co se ve světě děje. 


Publikováno: 20. 11. 2019 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

17. 9. 2020

Zastupitelský klub TOPSTAN na Praze 3 zažil střídání stráží.

Ondřeje Horázného (TOP 09) v roli zastupitele vystřídal matador místní politiky Josef Heller (TOP 09). Ondřej je žižkovský pa3ot,…

17. 8. 2020

Nové stromy v ulicích Prahy 3

Vysadit v Praze strom není vůbec snadné, protože pod povrchem vedou často trubky a kabely. Přitom v letních vedrech a při hrozbě…