Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

/ Aktuálně / Naši lidé / Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

Už jako malý jsem často večer nemohl usnout a přemítal o tom, jak vylepšit věci ve svém okolí - své město, kterým do nástupu na VŠ byly Teplice. Bohužel, zůstalo vždy u myšlenek. Důvodem byla asi kombinace odrazování okolí (“S tím, hochu, nic nenaděláš”) a zároveň bohatá škála jiných aktivit, od studia, sportu po cestování a později práce a rodiny.


Politická situace v posledních letech, a pocit naprosté nedostatečnosti hospodského mudrování a participace na občanských demonstracích, mě však donutila k zamyšlení, a nakonec k rozhodnutí “vstoupit do politiky”, opravdu se zapojit. Historicky jsem byl voličem ODS, párkrát Zelených, ale v posledních minimálně deseti letech jsem vždy nejvíce souzněl právě s TOP 09, nejen proklamovaným programem, ale snad hlavně něčím, co mi v (nejen) české politice a společnosti vůbec strašně chybí, důrazem na morální a etické hodnoty. 

Do Prahy jsem přišel v 18 letech na VŠ, nejprve to byla Fakulta humanitních studií UK, která pro mě byla opravdu obohacující zkušeností, ale po dvou letech jsem se rozhodl pro změnu k něčemu praktičtějšímu a vystudoval jsem Informatiku na VŠE. Už během studií jsem pracoval - většinou na pomezí marketingu a informatiky (Red Bull a reklamní agentura Reklamní klinika). Po škole pak Avast, Demokracie 21 (kde jsem se z pozice šéfa vývoje SW dostal velmi blízko lokální politice s naším produktem pro vedení participativního rozpočtování, který je dodnes používán v mnoha pražských městských částech, městech po ČR, ale i New Yorku) a v současnosti v globální biofarmaceutické společnosti MSD. 

Kromě svého oboru (IT a User Experience, tedy snahy zefektivnit a zjednodušit veškeré interakce se státní / městskou správou) mě velmi zajímá kvalita veřejného prostoru, umění a sport. Budu se snažit, abych byl v těchto oblastech nejen Žižkovu nápomocen. 


Publikováno: 7. 3. 2021 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…