Michal Vronský: Kam chodí děti, když jsou samy venku?

/ Aktuálně / Názory / Michal Vronský: Kam chodí děti, když jsou samy venku?

Michal Vronský: Kam chodí děti, když jsou samy venku?

Každé dítě starší 10 let chce dříve či později chodit po škole s kamarády ven. Sami jsme takhle vyrostli a rádi na to vzpomínáme. Jenže většina dětských hřišť ve městě je zařízena pro mladší nebo předškolní děti a hopsadly na péru puberťáka neohromíme. Starší děti pak bloumají ulicemi a posedávají s mobily. My rodiče navíc ani nemáme ponětí, kde zrovna jsou.


Zaujmout starší dítě je samozřejmě náročnější než předškoláka, ale jsem si jist, že každé „dítě“ má rádo výzvy. Pumptrack pro jízdu na koloběžce, parkurové, workoutové hřiště nebo skate park takovými výzvami jsou. Když dáte na hřiště přízemní trampolíny, pár překážek a hrazdu, začnou děti zkoušet parkur.

Radnice Prahy 3 nedávno vybudovala na cyklostezce trampolíny a magistrát právě dokončil nad vinicí u Tachovského náměstí lanovou prolézačku určenou dětem do 15 let. Pořádné hřiště pro puberťáky tu ale zatím pořád nemáme. Proto stále rozvíjíme plán vybudovat na Trojce skate park. Prověřujeme dvě lokality — Pražačku a úpatí Vítkova podél ulice Trocnovská. Jedno z těch míst klapne.

V této souvislosti je dobré zmínit ještě novou Kliniku techniků v Jeseniově ulici. Nový bod na volnočasové mapě Prahy 3 určitě osloví i starší děti. Najdou tu interaktivní pískoviště, které simuluje potopu v krajině nebo explozi sopky, místnost s 3D brýlemi, 3D tiskárny, řemeslnou dílnu a další. Za projektem stojí DDM Ulita, který na Balkáně připravil i dvě únikové místnosti. Skupinka spolužáků si po zaplacení poplatku může klidně zkusit uniknout z planety Mars. Kdo si hraje, nezlobí.


Publikováno: 19. 11. 2021 Sekce: Názory, Aktuálně

12. 10. 2021

Výsledky TOP 09 Praha 3 ve sněmovních volbách

Sněmovní volby máme za námi a nám nezbývá než poděkovat vám občanům, jelikož vítězství koalice SPOLU i odchod komunistů z…

5. 10. 2021

Martin Dlouhý: Od teorie her k praktickému životu Pražanů

Můj život je spojen se Žižkovem, kde bydlím i pracuji. Na jednom konci Žižkova nastoupím na tramvaj č. 9 a jedu přednášet na…