Robert Pecka: Dřevo z vánočních stromků poslouží k opravě dětského hřiště!

/ Aktuálně / Názory / Robert Pecka: Dřevo z vánočních stromků poslouží k opravě dětského hřiště!

Robert Pecka: Dřevo z vánočních stromků poslouží k opravě dětského hřiště!

Určitě jsme si všichni užili vánoční výzdobu naší městské části. Její neodmyslitelnou součástí jsou samozřejmě i vánoční stromy. Logicky se vybírají statné, zdravé stromy, tak aby vypadaly dobře. Vždycky mi přišlo škoda, že každý rok pokácíme několik stromů, které rostly mnoho let jen proto, abychom měli výzdobu, a nevyužijeme jejich kvalitní dřevo jinak než na výrobu tepla ve spalovně Malešice.


Přitom se jedná o dřevo kvalitnější, než je běžné palivové, a pálit ho je škoda. Letos už tomu tak naštěstí není! Stromy z Ohrady, Jiřáku a Lobkovičáku jsou již odvezeny do truhlárny Lesů hl. m. Prahy, kde z nich vyrobí součástky, které jsou potřebné pro opravu mobiliáře a herních prvků dětského hřiště Na Krejcárku. Jsem rád, že jsou letos stromy využity takto a věřím, že je to začátek tradice, která bude pokračovat v dalších letech. Kromě toho, že je toto využití logické, má i finanční výhodu. Zatímco za spálení stromku v Malešicích jsme platili kolem dvaceti tisíc, zpracování v truhlárně je o dva tisíce levnější. A konec konců neprokazujeme tím jen ekonomické myšlení a úctu k přírodě, ale i k našim předkům, kteří tyto stromy zasadili pro budoucí generace, tedy pro nás.


Publikováno: 3. 3. 2022 Sekce: Názory, Aktuálně

9. 6. 2022

Michal Vronský: Žižkovské mezidvorky a půjčovna potřeb pro sousedské akce

V květnu se uskutečnil 11. ročník festivalu Žižkovské mezidvorky. Pro ty, kdo jej neznají: Jde o sousedskou akci, kdy se…

25. 5. 2022

Jiří Ptáček: Uprchlíkem se nikdo nestane dobrovolně

V uplynulých týdnech jsem se opakovaně stal součástí debaty o pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Na sociálních sítích…