Petra Sedláčková: Stromy, hřiště, vnitrobloky? Správná, nikoliv zelená politika

/ Aktuálně / Petra Sedláčková: Stromy, hřiště, vnitrobloky? Správná, nikoliv zelená politika

Petra Sedláčková: Stromy, hřiště, vnitrobloky? Správná, nikoliv zelená politika

Stromy. Těch ve městě není nikdy dost. Jenže to není ani parkovacích míst. To vytváří rádoby politický souboj parkování vs. stromy, ve kterém „jedni chtějí město zalít betonem a druzí by místo parkovišť a silnic vysázeli hustý les“. To je samozřejmě pitomost a zjednodušení ze sociálních sítí.


Nově vyrostou dvě stromořadí v Biskupcově ulici mezi Vozovnou a Balkánem. Na výsadbě stromů, které přinesou zastínění, ochlazení, čistší vzduch a příjemnější život nám všem, není nic pravicového ani levicového, konzervativního či liberálního. Stejně jako na automobilismu jakožto legitimním způsobu přepravy.

Další dobrou zprávou je schválená rekonstrukce veřejného dětského hřiště ve vnitrobloku na Floře. Vnitrobloky jsou skryté klenoty, klidná místa pro sousedská setkávání. Statisticky tvoří až třetinu zeleně velkoměst a při správném a ohleduplném využití můžou být oázami uprostřed rušného města.

A nakonec — už na podzim začneme s léta plánovanou rekonstrukcí Jiřáku, jakéhosi pomyslného živoucího srdce naší čtvrti. Bude to dlouhá cesta, ale v jejím závěru se setkáme na hezčím náměstí se 110 novými stromy, rekonstruovanou kašnou, dětským hřištěm a trhy umístěnými ohleduplněji vůči provozu místní základky.

Jako TOP 09 pracujeme v koalici společně na tom, aby Praha 3 byla příjemnějším, zelenějším a přívětivějším místem pro život nás všech. Ano, někdy na sebe narazí různé preference, ale zeleň, parky, hřiště či vnitrobloky chceme rozvíjet všichni bez ohledu na politickou příslušnost.


Publikováno: 3. 10. 2023 Sekce: Názory, Aktuálně

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…