Prvních 300 slov ve funkci starosty

/ Aktuálně / Prvních 300 slov ve funkci starosty

Prvních 300 slov ve funkci starosty

Vážení, v první řadě bych chtěl poděkovat za důvěru. Jsem si dobře vědom, jaký je to závazek. Kdo mě zná, tak ví, že jsem začal podnikat už na střední škole. V podstatě lze říci, že jsem bezmála dvacet let pracoval, aniž bych nad sebou měl nějakého zaměstnavatele. Dneškem se to v mém životě mění. Od nynějška mám zaměstnavatelů rovnou 75 000.

Využiji tuto příležitost a stručně se pokusím vyjádřit, co se mi dnes honí hlavou. V podstatě to jsou tři body.

Za prvé, zastupitelstvo Prahy 3 citelně omládlo. Nemyslím tím pouze věkový průměr, ale poukazuji na fakt, že zde nikdy nebylo tolik nových lidí. Z počátku budeme bojovat se zvyklostmi jednacího řádu a procesními postupy. Nicméně v následující čtyři roky věřím. Je zde hodně lidí, kteří si nenesou zátěž historických mezistranických půtek, je z nich cítit nadšení a mají velkou chuť pracovat. To je obrovská deviza a musíme ji zúročit.

Za druhé, rád bych nabídl ruku všem, kteří s velkým nasazením absolvovali volební kampaň, do zastupitelstva se dostali, ale nejsou spokojeni s podobou dnešní koalice. Čeká nás řada rozhodnutí, která přesáhnou toto volební období. Je mi jasné, že budete tvrdou opozicí, budete nás kontrolovat a třeba i právem kritizovat. Ale u těch dlouhodobých vizí buďme prosím konstruktivní. Hledejme shodu napříč stranami. Zdaleka ne ve všem se programově míjíme. Takže tady deklaruji svoji otevřenost k takové formě spolupráce, která i z opozičních lavic umožní prosazovat volební program.

A nakonec za třetí, rád bych vyslovil jedno přání. V minulém i předminulém volebním období se nepodařilo dovládnout čtyři roky bez personálního zemětřesení. Rád bych, aby to tentokrát klaplo. Ty čtyři roky nejsou tak dlouhá doba na to, aby se v jejich průběhu vyplatilo dělat rošádu. Pro to udělám maximum. Držte nám palce. Díky moc.


Publikováno: 4. 12. 2018 Sekce: Názory, Aktuálně

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…