Prvních 300 slov ve funkci starosty

/ Aktuálně / Prvních 300 slov ve funkci starosty

Prvních 300 slov ve funkci starosty

Vážení, v první řadě bych chtěl poděkovat za důvěru. Jsem si dobře vědom, jaký je to závazek. Kdo mě zná, tak ví, že jsem začal podnikat už na střední škole. V podstatě lze říci, že jsem bezmála dvacet let pracoval, aniž bych nad sebou měl nějakého zaměstnavatele. Dneškem se to v mém životě mění. Od nynějška mám zaměstnavatelů rovnou 75 000.

Využiji tuto příležitost a stručně se pokusím vyjádřit, co se mi dnes honí hlavou. V podstatě to jsou tři body.

Za prvé, zastupitelstvo Prahy 3 citelně omládlo. Nemyslím tím pouze věkový průměr, ale poukazuji na fakt, že zde nikdy nebylo tolik nových lidí. Z počátku budeme bojovat se zvyklostmi jednacího řádu a procesními postupy. Nicméně v následující čtyři roky věřím. Je zde hodně lidí, kteří si nenesou zátěž historických mezistranických půtek, je z nich cítit nadšení a mají velkou chuť pracovat. To je obrovská deviza a musíme ji zúročit.

Za druhé, rád bych nabídl ruku všem, kteří s velkým nasazením absolvovali volební kampaň, do zastupitelstva se dostali, ale nejsou spokojeni s podobou dnešní koalice. Čeká nás řada rozhodnutí, která přesáhnou toto volební období. Je mi jasné, že budete tvrdou opozicí, budete nás kontrolovat a třeba i právem kritizovat. Ale u těch dlouhodobých vizí buďme prosím konstruktivní. Hledejme shodu napříč stranami. Zdaleka ne ve všem se programově míjíme. Takže tady deklaruji svoji otevřenost k takové formě spolupráce, která i z opozičních lavic umožní prosazovat volební program.

A nakonec za třetí, rád bych vyslovil jedno přání. V minulém i předminulém volebním období se nepodařilo dovládnout čtyři roky bez personálního zemětřesení. Rád bych, aby to tentokrát klaplo. Ty čtyři roky nejsou tak dlouhá doba na to, aby se v jejich průběhu vyplatilo dělat rošádu. Pro to udělám maximum. Držte nám palce. Díky moc.


Publikováno: 4. 12. 2018 Sekce: Názory, Aktuálně

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…