Robert Pecka: Dřevo z vánočních stromků poslouží k opravě dětského hřiště!

/ Aktuálně / Robert Pecka: Dřevo z vánočních stromků poslouží k opravě dětského hřiště!

Robert Pecka: Dřevo z vánočních stromků poslouží k opravě dětského hřiště!

Určitě jsme si všichni užili vánoční výzdobu naší městské části. Její neodmyslitelnou součástí jsou samozřejmě i vánoční stromy. Logicky se vybírají statné, zdravé stromy, tak aby vypadaly dobře. Vždycky mi přišlo škoda, že každý rok pokácíme několik stromů, které rostly mnoho let jen proto, abychom měli výzdobu, a nevyužijeme jejich kvalitní dřevo jinak než na výrobu tepla ve spalovně Malešice.


Přitom se jedná o dřevo kvalitnější, než je běžné palivové, a pálit ho je škoda. Letos už tomu tak naštěstí není! Stromy z Ohrady, Jiřáku a Lobkovičáku jsou již odvezeny do truhlárny Lesů hl. m. Prahy, kde z nich vyrobí součástky, které jsou potřebné pro opravu mobiliáře a herních prvků dětského hřiště Na Krejcárku. Jsem rád, že jsou letos stromy využity takto a věřím, že je to začátek tradice, která bude pokračovat v dalších letech. Kromě toho, že je toto využití logické, má i finanční výhodu. Zatímco za spálení stromku v Malešicích jsme platili kolem dvaceti tisíc, zpracování v truhlárně je o dva tisíce levnější. A konec konců neprokazujeme tím jen ekonomické myšlení a úctu k přírodě, ale i k našim předkům, kteří tyto stromy zasadili pro budoucí generace, tedy pro nás.


Publikováno: 3. 3. 2022 Sekce: Názory, Aktuálně

15. 9. 2022

Pojeďte s námi autobusem již v sobotu 17.9.

Milí sousedé, jsou tu opět bezplatné jízdy naším dvoupatrovým busem  . Už tuhle sobotu 17. 9. od 15:00 a…

8. 9. 2022

Jiří Ptáček: Kdo předložil kolik tisků na radu?

Novináři občas počítají, jak jsou členové vlády či poslanecké kluby aktivní. Kdo a kolik prosadil věcí. Hlavně před volbami řeší,…