Rosteme - představujeme naše nové členy - Petr Bouška

/ Aktuálně / Rosteme - představujeme naše nové členy - Petr Bouška

Rosteme - představujeme naše nové členy - Petr Bouška

„Praha 3 je městská část s duchem, který nelze přirovnat k žádné jiné části Prahy. Je svá, je živá, pulsující, má bohatou kulturu i sport a v neposlední řádě nabízí spoustu aktivních lidí schopných svoji aktivitou vzbudit zájem o veřejné dění, což je zejména u mladé generace velice důležité.

Politika mě zajímala prakticky od útlého dětství, vzpomínám si na sledování vzrušených debat Zemana a Klause v legendární Sedmičce v 90. letech společně s mým dědou, který mě svým zájmem o veřejné dění, vyprávěním o tom, co bylo před revolucí, k zájmu o politiku nasměroval. 


O vstupu do konkrétní strany by podle mě měl rozhodovat primárně soulad s hodnotami a vizemi dané strany, které ta či ona strana dlouhodobě prosazuje. Bohužel v české politice dnes hrají prim zejména strany, které vize pro další generace nenabízí a o tom, co jsou skutečné hodnoty společnosti, nemají ani zdání.

Bojovat a nabízet hodnoty, na kterých česká resp. československá svobodná společnost vždy stála není v poslední době „cool“, ale jsem přesvědčen, že o to je to důležitější a TOPka to dělá => bojuje za nezávislost veřejnoprávních médií a služeb, nebojí se přihlásit k přijetí EURa a celkově k hlubší evropské integraci v době, kdy to žádné politické body nepřináší, nebojí se říkat, že české školství je potřeba zásadně reformovat, že veřejné finance je potřeba reformovat, aby úroveň veřejných služeb (školství, zdravotnictví) byla adekvátní i pro naše děti/vnoučata. Ale co je možná vůbec nejdůležitější, tak TOPka naslouchá a diskutuje se skutečnými odborníky v daných oblastech. Nerozhoduje a nepíše volební program jen podle výzkumů veřejného vidění, snaží se dívat na věci v horizontu delším než jedno volební období.

Sám jsem vystudovaný ekonom pracující v bankovnictví a to k jakému rozvratu tato vláda dovedla veřejné finance mě upřímně děsí. Finance jsou tedy oblast, které bych se chtěl v rámci strany věnovat a být nápomocen“.


Publikováno: 15. 3. 2021 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…