Rosteme - představujeme naše nové členy - Petr Bouška

/ Aktuálně / Rosteme - představujeme naše nové členy - Petr Bouška

Rosteme - představujeme naše nové členy - Petr Bouška

„Praha 3 je městská část s duchem, který nelze přirovnat k žádné jiné části Prahy. Je svá, je živá, pulsující, má bohatou kulturu i sport a v neposlední řádě nabízí spoustu aktivních lidí schopných svoji aktivitou vzbudit zájem o veřejné dění, což je zejména u mladé generace velice důležité.

Politika mě zajímala prakticky od útlého dětství, vzpomínám si na sledování vzrušených debat Zemana a Klause v legendární Sedmičce v 90. letech společně s mým dědou, který mě svým zájmem o veřejné dění, vyprávěním o tom, co bylo před revolucí, k zájmu o politiku nasměroval. 


O vstupu do konkrétní strany by podle mě měl rozhodovat primárně soulad s hodnotami a vizemi dané strany, které ta či ona strana dlouhodobě prosazuje. Bohužel v české politice dnes hrají prim zejména strany, které vize pro další generace nenabízí a o tom, co jsou skutečné hodnoty společnosti, nemají ani zdání.

Bojovat a nabízet hodnoty, na kterých česká resp. československá svobodná společnost vždy stála není v poslední době „cool“, ale jsem přesvědčen, že o to je to důležitější a TOPka to dělá => bojuje za nezávislost veřejnoprávních médií a služeb, nebojí se přihlásit k přijetí EURa a celkově k hlubší evropské integraci v době, kdy to žádné politické body nepřináší, nebojí se říkat, že české školství je potřeba zásadně reformovat, že veřejné finance je potřeba reformovat, aby úroveň veřejných služeb (školství, zdravotnictví) byla adekvátní i pro naše děti/vnoučata. Ale co je možná vůbec nejdůležitější, tak TOPka naslouchá a diskutuje se skutečnými odborníky v daných oblastech. Nerozhoduje a nepíše volební program jen podle výzkumů veřejného vidění, snaží se dívat na věci v horizontu delším než jedno volební období.

Sám jsem vystudovaný ekonom pracující v bankovnictví a to k jakému rozvratu tato vláda dovedla veřejné finance mě upřímně děsí. Finance jsou tedy oblast, které bych se chtěl v rámci strany věnovat a být nápomocen“.


Publikováno: 15. 3. 2021 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…