Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

/ Aktuálně / Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

Už jako malý jsem často večer nemohl usnout a přemítal o tom, jak vylepšit věci ve svém okolí - své město, kterým do nástupu na VŠ byly Teplice. Bohužel, zůstalo vždy u myšlenek. Důvodem byla asi kombinace odrazování okolí (“S tím, hochu, nic nenaděláš”) a zároveň bohatá škála jiných aktivit, od studia, sportu po cestování a později práce a rodiny.


Politická situace v posledních letech, a pocit naprosté nedostatečnosti hospodského mudrování a participace na občanských demonstracích, mě však donutila k zamyšlení, a nakonec k rozhodnutí “vstoupit do politiky”, opravdu se zapojit. Historicky jsem byl voličem ODS, párkrát Zelených, ale v posledních minimálně deseti letech jsem vždy nejvíce souzněl právě s TOP 09, nejen proklamovaným programem, ale snad hlavně něčím, co mi v (nejen) české politice a společnosti vůbec strašně chybí, důrazem na morální a etické hodnoty. 

Do Prahy jsem přišel v 18 letech na VŠ, nejprve to byla Fakulta humanitních studií UK, která pro mě byla opravdu obohacující zkušeností, ale po dvou letech jsem se rozhodl pro změnu k něčemu praktičtějšímu a vystudoval jsem Informatiku na VŠE. Už během studií jsem pracoval - většinou na pomezí marketingu a informatiky (Red Bull a reklamní agentura Reklamní klinika). Po škole pak Avast, Demokracie 21 (kde jsem se z pozice šéfa vývoje SW dostal velmi blízko lokální politice s naším produktem pro vedení participativního rozpočtování, který je dodnes používán v mnoha pražských městských částech, městech po ČR, ale i New Yorku) a v současnosti v globální biofarmaceutické společnosti MSD. 

Kromě svého oboru (IT a User Experience, tedy snahy zefektivnit a zjednodušit veškeré interakce se státní / městskou správou) mě velmi zajímá kvalita veřejného prostoru, umění a sport. Budu se snažit, abych byl v těchto oblastech nejen Žižkovu nápomocen. 


Publikováno: 7. 3. 2021 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…