Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

/ Aktuálně / Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

Rosteme - představujeme naše nové členy - Štěpán Veselský

Už jako malý jsem často večer nemohl usnout a přemítal o tom, jak vylepšit věci ve svém okolí - své město, kterým do nástupu na VŠ byly Teplice. Bohužel, zůstalo vždy u myšlenek. Důvodem byla asi kombinace odrazování okolí (“S tím, hochu, nic nenaděláš”) a zároveň bohatá škála jiných aktivit, od studia, sportu po cestování a později práce a rodiny.


Politická situace v posledních letech, a pocit naprosté nedostatečnosti hospodského mudrování a participace na občanských demonstracích, mě však donutila k zamyšlení, a nakonec k rozhodnutí “vstoupit do politiky”, opravdu se zapojit. Historicky jsem byl voličem ODS, párkrát Zelených, ale v posledních minimálně deseti letech jsem vždy nejvíce souzněl právě s TOP 09, nejen proklamovaným programem, ale snad hlavně něčím, co mi v (nejen) české politice a společnosti vůbec strašně chybí, důrazem na morální a etické hodnoty. 

Do Prahy jsem přišel v 18 letech na VŠ, nejprve to byla Fakulta humanitních studií UK, která pro mě byla opravdu obohacující zkušeností, ale po dvou letech jsem se rozhodl pro změnu k něčemu praktičtějšímu a vystudoval jsem Informatiku na VŠE. Už během studií jsem pracoval - většinou na pomezí marketingu a informatiky (Red Bull a reklamní agentura Reklamní klinika). Po škole pak Avast, Demokracie 21 (kde jsem se z pozice šéfa vývoje SW dostal velmi blízko lokální politice s naším produktem pro vedení participativního rozpočtování, který je dodnes používán v mnoha pražských městských částech, městech po ČR, ale i New Yorku) a v současnosti v globální biofarmaceutické společnosti MSD. 

Kromě svého oboru (IT a User Experience, tedy snahy zefektivnit a zjednodušit veškeré interakce se státní / městskou správou) mě velmi zajímá kvalita veřejného prostoru, umění a sport. Budu se snažit, abych byl v těchto oblastech nejen Žižkovu nápomocen. 


Publikováno: 7. 3. 2021 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

19. 11. 2021

Michal Vronský: Kam chodí děti, když jsou samy venku?

Každé dítě starší 10 let chce dříve či později chodit po škole s kamarády ven. Sami jsme takhle vyrostli a rádi na to…

12. 10. 2021

Výsledky TOP 09 Praha 3 ve sněmovních volbách

Sněmovní volby máme za námi a nám nezbývá než poděkovat vám občanům, jelikož vítězství koalice SPOLU i odchod komunistů z…