Rosteme - představujeme naše nové členy - Vojtěch Marek

/ Aktuálně / Rosteme - představujeme naše nové členy - Vojtěch Marek

Rosteme - představujeme naše nové členy - Vojtěch Marek

Do Topky jsem vstoupil, protože s ní názorově – ačkoliv určitě ne perfektně – souzním a chci jí svým členstvím a aktivitou pomoci v nelehkých dobách. Vždy jsem sám sebe viděl jako ekonomicky jasně pravicově smýšlejícího, proevropského a progresivního liberála s často aktivistickým přístupem k mnoha společenským tématům. Aktivně se zabývám rovností pohlaví, sexismem okolo nás a patriarchálním nastavením společnosti, hlásím se k feminismu. I proto vítám postupnou liberalizaci, která by dle mého pro TOP09 mohla (a měla) znamenat příliv nových voličů a lepší volební výsledky.


Po celou dobu své kariéry se pohybuji v mediálním prostředí. V minulosti jsem pracoval na pozici redaktora v několika tuzemských médiích, odkud jsem se postupně „přeplavil na druhý břeh“ – do Public relations. Vloni jsem spoluzaložil PR a marketingovou firmu, v níž působím na pozici Managing Director. Věřím, že bude má dlouholetá praxe v této sféře pro krajskou organizaci (a třeba i celou stranu) v budoucnu přínosem.

Narodil jsem se v Praze, z jejíž všech částí mám nejkrásnější vztah právě k Žižkovu a Vinohradům, zvláště náměstí Jiřího z Poděbrad, kde jsem polovinu svého života bydlel. A jelikož bych se sem chtěl po dvou letech života na Výtoni znovu přestěhovat, je pro mě důležité téma bydlení, obecních bytů a nové výstavby na Trojce. A nejen tam. O bytovou krizi na celopražské úrovni se zajímám od jejího počátku, analyzuji její důsledky a s mnohými odborníky a komunálními politiky během let diskutuji její možná řešení.

Už jako malého kluka mě brala architektura, můj vkus by však mnozí jistě nazvali „láskou k ošklivým stavbám“. Byl jsem fascinován Žižkovskou věží, Tančícím domem, tehdy tolik řešeným Kaplického návrhem nové knihovny, nebo budovou Národního shromáždění, která je pro mě dodnes něčím kosmickým, přidrzle majestátním, unikátním a fascinujícím. Hluboký vztah jsem vždy měl také k sousedícímu Transgasu, proti jehož demolici jsem do poslední chvíle protestoval. Boj za zachování a památkovou ochranu místních funkcionalistických a brutalistních staveb, z nichž mnohé (včetně Transgasu) jsou obdivovanými světovými unikáty, je pro mě velmi důležitým tématem. Neočekávám sice, že se v tomto směru setkám u členů Topky s kolektivním jásotem, rád bych ale pohled široké veřejnosti na problematiky jednotlivých „ošklivých staveb“ měnil skrze obecnou informovanost k lepšímu.

To je pouze hrstka témat, kterým bych se skrze své nově nabyté členství ve straně chtěl v budoucnu zabývat. Schválně jsem mezi těmi popsanými zmínil i ta možná kontroverzní, aby „bylo jasno“. Drtivou většinu hodnot současné TOP09 samozřejmě sdílím a, za členství v ní mnohokrát děkuji výboru. Nemohu se dočkat doby nakloněnější seznámení a následné společné spolupráci se všemi členy!


Publikováno: 24. 3. 2021 Sekce: Aktuálně, Naši lidé

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…