Rosteme - představujeme naše nové členy - Vojtěch Marek

/ Aktuálně / Rosteme - představujeme naše nové členy - Vojtěch Marek

Rosteme - představujeme naše nové členy - Vojtěch Marek

Do Topky jsem vstoupil, protože s ní názorově – ačkoliv určitě ne perfektně – souzním a chci jí svým členstvím a aktivitou pomoci v nelehkých dobách. Vždy jsem sám sebe viděl jako ekonomicky jasně pravicově smýšlejícího, proevropského a progresivního liberála s často aktivistickým přístupem k mnoha společenským tématům. Aktivně se zabývám rovností pohlaví, sexismem okolo nás a patriarchálním nastavením společnosti, hlásím se k feminismu. I proto vítám postupnou liberalizaci, která by dle mého pro TOP09 mohla (a měla) znamenat příliv nových voličů a lepší volební výsledky.


Po celou dobu své kariéry se pohybuji v mediálním prostředí. V minulosti jsem pracoval na pozici redaktora v několika tuzemských médiích, odkud jsem se postupně „přeplavil na druhý břeh“ – do Public relations. Vloni jsem spoluzaložil PR a marketingovou firmu, v níž působím na pozici Managing Director. Věřím, že bude má dlouholetá praxe v této sféře pro krajskou organizaci (a třeba i celou stranu) v budoucnu přínosem.

Narodil jsem se v Praze, z jejíž všech částí mám nejkrásnější vztah právě k Žižkovu a Vinohradům, zvláště náměstí Jiřího z Poděbrad, kde jsem polovinu svého života bydlel. A jelikož bych se sem chtěl po dvou letech života na Výtoni znovu přestěhovat, je pro mě důležité téma bydlení, obecních bytů a nové výstavby na Trojce. A nejen tam. O bytovou krizi na celopražské úrovni se zajímám od jejího počátku, analyzuji její důsledky a s mnohými odborníky a komunálními politiky během let diskutuji její možná řešení.

Už jako malého kluka mě brala architektura, můj vkus by však mnozí jistě nazvali „láskou k ošklivým stavbám“. Byl jsem fascinován Žižkovskou věží, Tančícím domem, tehdy tolik řešeným Kaplického návrhem nové knihovny, nebo budovou Národního shromáždění, která je pro mě dodnes něčím kosmickým, přidrzle majestátním, unikátním a fascinujícím. Hluboký vztah jsem vždy měl také k sousedícímu Transgasu, proti jehož demolici jsem do poslední chvíle protestoval. Boj za zachování a památkovou ochranu místních funkcionalistických a brutalistních staveb, z nichž mnohé (včetně Transgasu) jsou obdivovanými světovými unikáty, je pro mě velmi důležitým tématem. Neočekávám sice, že se v tomto směru setkám u členů Topky s kolektivním jásotem, rád bych ale pohled široké veřejnosti na problematiky jednotlivých „ošklivých staveb“ měnil skrze obecnou informovanost k lepšímu.

To je pouze hrstka témat, kterým bych se skrze své nově nabyté členství ve straně chtěl v budoucnu zabývat. Schválně jsem mezi těmi popsanými zmínil i ta možná kontroverzní, aby „bylo jasno“. Drtivou většinu hodnot současné TOP09 samozřejmě sdílím a, za členství v ní mnohokrát děkuji výboru. Nemohu se dočkat doby nakloněnější seznámení a následné společné spolupráci se všemi členy!


Publikováno: 24. 3. 2021 Sekce: Aktuálně, Naši lidé

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…