Spanilá jízda do Středočeského kraje

/ Aktuálně / Spanilá jízda do Středočeského kraje

Spanilá jízda do Středočeského kraje

V sobotu 25.7. uspořádala TOP 09 Praha 3 spanilou jízdu do Středočeského kraje. Setkali jsme se s místními topáky, vyměnili si zkušenosti a názory, ale hlavně jsme se pořádně bavili. Navštívili jsme Benátky nad Jizerou a místní radnici na zámku, v Mladé Boleslavi Škoda museum a v Bakově nad Jizerou nám tamní starosta předvedl "svou" zříceninu Zvířetice.


Jelikož nás letos v Praze 3 nečekají naštěstí žádné volby, rozhodli jsme se trochu více seznámit s kolegy ze Středočeského kraje a jejich situací v nadcházejících krajských volbách.


Náš den začal přivítáním s místními topáky v Benátkách nad Jizerou v krásném prostoru místní fary, kde jsme byli pohoštěni skvělými koláči z nedaleké pekárny. Po diskuzi o specifikách zdejší komunální politiky jsme vyrazili prohlídnout si místní unikát - radnici v prostorách zámku. Je pravda, že i když na Praze 3 máme radnici krásnou, zámek s parkem to opravu není. Poté jsme si prošli město a probrali, jaké výhody a nevýhody přináší Benátkám blízká skládka (kam se sváží i odpad z Prahy), ale třeba také to, že zde vládnoucí ODS neumožňuje přístup do radničního periodika opozičním zastupitelům, což je porušení tiskového zákona.

Následoval oběd v Mladé Boleslavi a prohlídka ŠKODA muzea, kde jsme mohli zhlédnout historii i budoucnost této slavné automobilky. Prohlídka začala u prvního bicyklu Laurin a Klement, pokračovala přes první modely Škoda k Favoritovi, Octavii až k návrhům nejnovějších elektromobilů.

Z Mladé Boleslavi jsme vyrazili do Bakova nad Jizerou, kde nás uvítal místní starosta Radim Šimáně (zvolený za TOP 09) a udělal nám krátkou prohlídku na radnici, pak jsme vyrazili na nedalekou zříceninu zámku Zvířetice, kterou město spravuje a starosta je tedy i "kastelánem". Dozvěděli jsme se, jaké je to starat se o takovou nemovitost, jaká je místí politická situace, nebo třeba jak je náročné najít a udržet si kvalitní úřadníky. Společných témat bylo více než dost.


Den jsme zakončili společným opékáním buřtů. Počasí nám přálo a dorazil i senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. Rádi bychom jménem TOP 09 Praha 3 poděkovali členům Mladoboleslavské buňky TOP 09 za skvělou organizaci, milé přivítání a přátelskou atmosféru. Spanilou jízdu jsme si doopravdy užili a rozhodně nebyla poslední!


Publikováno: 30. 7. 2020 Sekce: Aktuálně

Fotoalbum

25. 6. 2020

Na proces s Miladou Horákovou se nesmí zapomenout

V sobotu si připomeneme smutné výročí sedmdesáti let od justiční vraždy Milady Horákové, Záviše Kalandry, Oldřicha Pelce a Jana…

16. 6. 2020

Prohlášení TOPSTAN ke koaličnímu vyjednávání

Zastupitelský klub TOPSTAN podepsal v úterý 26. května dodatek koaliční smlouvy. Potřeba nového uspořádání byla vyvolaná…