Spanilá jízda do Středočeského kraje

/ Aktuálně / Spanilá jízda do Středočeského kraje

Spanilá jízda do Středočeského kraje

V sobotu 25.7. uspořádala TOP 09 Praha 3 spanilou jízdu do Středočeského kraje. Setkali jsme se s místními topáky, vyměnili si zkušenosti a názory, ale hlavně jsme se pořádně bavili. Navštívili jsme Benátky nad Jizerou a místní radnici na zámku, v Mladé Boleslavi Škoda museum a v Bakově nad Jizerou nám tamní starosta předvedl "svou" zříceninu Zvířetice.


Jelikož nás letos v Praze 3 nečekají naštěstí žádné volby, rozhodli jsme se trochu více seznámit s kolegy ze Středočeského kraje a jejich situací v nadcházejících krajských volbách.


Náš den začal přivítáním s místními topáky v Benátkách nad Jizerou v krásném prostoru místní fary, kde jsme byli pohoštěni skvělými koláči z nedaleké pekárny. Po diskuzi o specifikách zdejší komunální politiky jsme vyrazili prohlídnout si místní unikát - radnici v prostorách zámku. Je pravda, že i když na Praze 3 máme radnici krásnou, zámek s parkem to opravu není. Poté jsme si prošli město a probrali, jaké výhody a nevýhody přináší Benátkám blízká skládka (kam se sváží i odpad z Prahy), ale třeba také to, že zde vládnoucí ODS neumožňuje přístup do radničního periodika opozičním zastupitelům, což je porušení tiskového zákona.

Následoval oběd v Mladé Boleslavi a prohlídka ŠKODA muzea, kde jsme mohli zhlédnout historii i budoucnost této slavné automobilky. Prohlídka začala u prvního bicyklu Laurin a Klement, pokračovala přes první modely Škoda k Favoritovi, Octavii až k návrhům nejnovějších elektromobilů.

Z Mladé Boleslavi jsme vyrazili do Bakova nad Jizerou, kde nás uvítal místní starosta Radim Šimáně (zvolený za TOP 09) a udělal nám krátkou prohlídku na radnici, pak jsme vyrazili na nedalekou zříceninu zámku Zvířetice, kterou město spravuje a starosta je tedy i "kastelánem". Dozvěděli jsme se, jaké je to starat se o takovou nemovitost, jaká je místí politická situace, nebo třeba jak je náročné najít a udržet si kvalitní úřadníky. Společných témat bylo více než dost.


Den jsme zakončili společným opékáním buřtů. Počasí nám přálo a dorazil i senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. Rádi bychom jménem TOP 09 Praha 3 poděkovali členům Mladoboleslavské buňky TOP 09 za skvělou organizaci, milé přivítání a přátelskou atmosféru. Spanilou jízdu jsme si doopravdy užili a rozhodně nebyla poslední!


Publikováno: 30. 7. 2020 Sekce: Naši lidé, Aktuálně

Fotoalbum

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…