Simeon Popov, 46 let

/ Kandidáti pro komunální volby 2022 / Simeon Popov, 46 let

Simeon Popov, 46 let

právník, rozhodce

Narodil jsem se v Plovdivu, Bulharsku, ale v Československu, resp. České republice žiji celý život. Vystudoval jsem Právnickou fakultu v Brně a po krátkém profesním působení v tomto městě jsem se přestěhoval do Prahy, právě na Prahu 3. V roce 2010 a 2014 jsem úspěšně kandidoval v komunálních volbách a byl jsem dvě volební období zastupitelem na naší městské části. Dvanáctým rokem jsem rovněž členem představenstva naší městské akciové společnosti Správa majetkového portfolia Praha 3 a.s.

Profesně vykonávám funkci vedoucího právníka v obchodní společnosti Siemens Energy, s.r.o., kde jsem odpovědný za regiony Česká republika, Slovensko a Bulharsko, dále jsem rozhodcem u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR, rozhodcem zapsaným u Ministerstva spravedlnosti ČR, jsem členem expertního týmu pro legislativu u Svazu průmyslu a dopravy ČR, členem Unie podnikových právníků ČR a SR, předseda kontrolní komise SVJ, členem dalších profesních skupin.

Hlavními tématy, kterým jsem se věnoval a stále se věnuji jsou finance a rozpočty, územní rozvoj, bydlení, obnovitelné energie, tepelné hospodářství, distribuce elektřiny, správa nemovitostí, sporová řízení. Angažuji se i v oblasti pomoci druhým jako dobrovolník UNICEF a UN World Food Programme.

15. 9. 2022

Pojeďte s námi autobusem již v sobotu 17.9.

Milí sousedé, jsou tu opět bezplatné jízdy naším dvoupatrovým busem  . Už tuhle sobotu 17. 9. od 15:00 a…

8. 9. 2022

Jiří Ptáček: Kdo předložil kolik tisků na radu?

Novináři občas počítají, jak jsou členové vlády či poslanecké kluby aktivní. Kdo a kolik prosadil věcí. Hlavně před volbami řeší,…