Jiří Ptáček

/ Naši lidé / Jiří Ptáček

Jiří Ptáček

Radní Prahy 3 pro životní prostředí, zastupitel HMP, předseda výboru pro bezpečnost a pro prevenci kriminality ZHMP, člen regionálního výboru TOP 09 Praha 3, místopředseda Redakční rady Radničních novin

Jiří Ptáček se narodil v roce 1979 v Praze a prakticky celý život bydlí na rozhraní Žižkova a Vinohrad. Ještě v průběhu studia na střední průmyslové škole začal podnikat v oblasti informačních technologií. Tehdy založil společnost zabývající se vývojem software a dodnes v této firmě působí.

Do TOP 09 vstoupil krátce po jejím vzniku a zaměřuje se především na komunální politiku. V roce 2018 byl ve volbách do Zastupitelstva městské části Praha 3 zvolen zastupitelem a na ustavujícím zasedání byl následně zvolen i starostou.

Ve své funkci se nejvíce angažuje v oblasti životního prostředí, bezpečnosti a přípravy investičních projektů města. Organizace Hlídač státu Prahu 3 pod jeho vedením opakovaně vyhodnotila jako radnici s nejmenším indexem korupčních rizik v celé České republice.

Je ženatý, má dceru a dva syny. I v dospělosti se hlásí ke skautské organizaci. Od roku 2019 je členem správní rady Vysoké školy ekonomické v Praze.

Ve volbách v roce 2022 byl zvolen zastupitelem Prahy 3 a zastupitelem hl.m. Prahy, působí jako neuvolněný radní Prahy 3 pro životní prostředí a jako předseda výboru pro bezpečnost a pro prevenci kriminality ZHMP.

13. 11. 2023

Petra Sedláčková: Pracujeme na lepším veřejném prostoru Prahy 3

Rozšíření tramvajového ostrůvku v Biskupcově vyvolalo obrovskou pozitivní odezvu. Kdo se tam ráno pohybuje, dobře ví proč.…

11. 11. 2023

Připomínáme si válečné veterány

11. listopad je od konce 1. světové války vnímán jako Den válečných veteránů a obětí válek. Symbolem Dne veteránů se stal květ…