Jiří Ptáček

/ Naši lidé / Jiří Ptáček

Jiří Ptáček

Radní Prahy 3 pro životní prostředí, zastupitel HMP, předseda výboru pro bezpečnost a pro prevenci kriminality ZHMP, člen regionálního výboru TOP 09 Praha 3, místopředseda Redakční rady Radničních novin

Jiří Ptáček se narodil v roce 1979 v Praze a prakticky celý život bydlí na rozhraní Žižkova a Vinohrad. Ještě v průběhu studia na střední průmyslové škole začal podnikat v oblasti informačních technologií. Tehdy založil společnost zabývající se vývojem software a dodnes v této firmě působí.

Do TOP 09 vstoupil krátce po jejím vzniku a zaměřuje se především na komunální politiku. V roce 2018 byl ve volbách do Zastupitelstva městské části Praha 3 zvolen zastupitelem a na ustavujícím zasedání byl následně zvolen i starostou.

Ve své funkci se nejvíce angažuje v oblasti životního prostředí, bezpečnosti a přípravy investičních projektů města. Organizace Hlídač státu Prahu 3 pod jeho vedením opakovaně vyhodnotila jako radnici s nejmenším indexem korupčních rizik v celé České republice.

Je ženatý, má dceru a dva syny. I v dospělosti se hlásí ke skautské organizaci. Od roku 2019 je členem správní rady Vysoké školy ekonomické v Praze.

Ve volbách v roce 2022 byl zvolen zastupitelem Prahy 3 a zastupitelem hl.m. Prahy, působí jako neuvolněný radní Prahy 3 pro životní prostředí a jako předseda výboru pro bezpečnost a pro prevenci kriminality ZHMP.

19. 4. 2024

Jan Materna: Oprava garáží ve Vinohradské ulici: Nový život pro nevyužívané prostory

Městská část brzy dokončí jednu z důležitých investičních akcí v oblasti parkování. Garáže ve Vinohradské ulici (ve…

9. 4. 2024

Karel Vejvoda: Auta i zeleň v harmonii

Jako předseda dopravní komise a výboru pro územní rozvoj se snažím využít průniku těchto dvou gescí a přicházím…